Ostatnimi czasy gatunek survival-horrorów przeżywa drugą młodość. Co chwilę jesteśmy raczeni kolejnymi produkcjami niezależnymi tego typu, pojawia się też coraz więcej gier AAA, które próbują nas straszyć. Niestety, w wielu przypadkach są to gry bardzo do siebie podobne, nie oferujące nic nowego. W całym natłoku tego typu tytułów zdarzają się jednak perełki. Jedną z takich wyróżniających się gier jest White Night.
 Za stworzeniem tej produkcji stoją developerzy pracujący wcześniej nad piątą odsłoną Alone in the Dark – Ronan Coiffec, Domenico Albani oraz Mathieu Fremont. White Night ma jednak znacznie odbiegać od AitD, zamiast tego ma być to powrót do korzeni gatunku, gdzie liczyła się przede wszystkim tajemnicza atmosfera.

Akcja White Night ma mieć miejsce w latach 30 w Bostonie. Na więcej szczegółów musimy jednak poczekać. Twórcy ujawnili jedynie, że w grze pojawi się motyw nawiedzonego domu. Najbardziej intrygująca jest jednak oprawa graficzna. Zastosowano tutaj ciekawą, czarno-białą stylistykę, która nasuwa skojarzenia z filmami noir.

Premiera White Night przewidziana jest na 4 marca, a jej cenę ustalono na 14,99 Euro. Póki co wiadomo jedynie o wersji na konsolę PlayStation 4.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty