Mody do gier już dawno przestały być niewielkimi dodatkami do gier. Niektóre modyfikacje potrafią całkowicie przemienić daną produkcję. Modderzy tworzą nowe misje, poprawiają grafikę, usuwają błędy. Najlepszym dowodem na popularność modyfikacji jest Warsztat Steam, gdzie można znaleźć tysiące mniej i bardziej rozbudowanych modów.

Wczoraj w Warsztacie pojawiła się jednak pewna dość kontrowersyjna zmiana. Modderzy otrzymali możliwość sprzedawania modów, póki co jedynie do bardzo popularnego Skyrima. Ustalanie ceny za mody jest sprawą opcjonalną, ale jak nietrudno się domyślić, wielu twórców modyfikacji zaczęło z tej opcji korzystać. Co ciekawe, do modderów trafia jedynie 25% z zarobionych pieniędzy.

Prawdopodobnie, w najbliższym czasie doczekamy się także opcjonalnych, płatnych modów także do innych produkcji dostępnych na Steamie.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty