Tworzony przez CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon ma szansę stać się prawdziwym hitem. Co jakiś czas udostępnianie informacje tylko podsycają apetyt. Tym razem, dzięki rozmowie Adama Badowskiego z Eurogamerem dostajemy sporo szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Przede wszystkim możemy oczekiwać wspaniałej oprawy graficznej. Przedstawione do tej pory screeny pokazują piękny, dużych rozmiarów świat, pełen detali. Co ciekawe, finalny produkt będzie wyglądał jeszcze lepiej, a to dlatego, że obecny etap produkcji nie uwzględnia wykorzystywania wszystkich możliwości oferowanych przez DirectX 11.

Oczywiście, tego typu widoczki są wyjątkowo wymagające, przez co gra ukaże się na PC i kolejnej generacji konsol (na razie potwierdzono wersje na PlayStation 4, ale wiele wskazuje na to, że pojawi się też wydanie na następcy Xboxa 360).

Kolejnym, niepodważalnym atutem tej produkcji ma być też otwarty świat, pozbawiony ekranów ładowania. Aby ułatwić jego eksploracje, nasz bohater będzie musiał nauczyć się nowych sztuczek – np. wspinania się po krawędziach budynków i przeskakiwania nad przepaściami.  Nie oznacza to jednak, że gra nagle stanie się zręcznościówką – elementy tego typu mają być tylko dodatkiem, a gra nadal pozostanie pełnoprawnym RPG.


Pewnym ograniczeniem, które z pewnością zasmuci część graczy będzie brak możliwości zabijania cywili. Jakie są tego powody – trudno przypuszczać, bo książkowy pierwowzór Geralta od przemocy nie stronił, a nawet pozyskał tytuł Rzeźnika z Blaviken, gdzie jak łatwo się domyślić urządził krwawą łaźnie w jednej z tawern.

Ciekawym dodatkiem wydaje się być zapowiedziany tryb Zmysłów, który pozwoli nam na przykład na odnalezienie słabych punktów na ciele naszych przeciwników, dzięki czemu będziemy w stanie łatwiej i szybciej się ich pozbyć.

Sporym zaskoczeniem są też słowa Adama Badowskiego, który nie wykluczył pojawienia się w tej produkcji trybu dla wielu graczy. Podobne działania są zresztą coraz częstszym widokiem na rynku gier i nawet typowo singlowe tytuły zostają wyposażone w rozgrywkę multiplayer.

Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się dopiero w 2014 roku na PC, a także PlayStation 4 i prawdopodobnie również na następce Xboxa 360.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty