W ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować wzrost zainteresowania książkami na podstawie gier komputerowych, co naturalnie przekłada się na ilość tego typu dzieł literackich. Zobaczcie zresztą sami – można „przeczytać” tak znane serie, jak np. Assassin’s Creed, Gears of War, Warcraft, Diablo, Starcraft i mnóstwo innych. Do tego grona już wkrótce dołączy polskie Dying Light. Wydawnictwo Techland zapowiedziało dziś powieść z podtytułem Aleja Koszmarów, z akcją osadzoną w uniwersum tej produkcji.

Fabuła przedstawia się następująco:

Dying Light: Aleja Koszmarów opowiada przerażającą historię Mel Wyatt, osiemnastoletniej amerykańskiej lekkoatletki, która dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w Światowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w Harran. Bedąc jedną z wielu Amerykanów pozostałych w Harran po wybuchu epidemii, Mel udało się przetrwać wraz jej młodszym bratem, Paulem, w odizolowanym hotelu – ich rodzice zostali zabici pierwszego dnia ataków zainfekowanych na stadion. Tak zaczyna się emocjonujący niczym tykająca bomba zegarowa thriller o przetrwaniu.

(Źródło: Informacja prasowa firmy Techland)

Autorem Alei Koszmarów jest Raymond Benson, odpowiadający za ponad trzydzieści tytułów, w tym powieści o Jamesie Bondzie. Zainteresowani? 😉

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty