Gry MOBA cieszą się ogromnym zainteresowaniem, chociaż od dłuższego czasu na rynku liczą się tylko dwie produkcje – League of Legends i DOTA 2. Trwają też pracę nad Heroes of the Storm, które całkiem przyzwoicie się zapowiada, a gdzieś nieco z tyłu czai się Smite, również posiadające swoich miłośników. Nie przeszkadza to jednak developerom tworzyć nowe produkcje tego typu, jednak w większości przypadków okazują się one niewypałami. Tym razem jednak sprawa wygląda nieco inaczej, bo zapowiedziana dziś MOBA osadzona jest w bardzo popularnym uniwesum…

Mowa o świecie Warhammer 40k, zaś sama gra ma zwać się Warhammer 40,000: Dark Nexus Arena. W grze wcielimy się w przedstawicieli różnych ras, między innymi Space Marine, Tau oraz Orków. Starcia prowadzone będą na symetrycznych mapach i brać w nich udział będą dwie drużyny. Zmianie ulegnie jednak sterowanie, które w tym tytule będzie przypominać bardziej strzelanki z widokiem z góry, a nie typowe MOBA.


Premiera gry przewidziana jest na pierwszą połowę tego roku. Mimo tego, już teraz można zakupić wczesny dostęp oraz pakiet postaci do Warhammer 40,000: Dark Nexus Arena.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty